feb 24, 2016
3516 Views
Komentáre vypnuté na Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Written by

Pracovný pohovor je bežnou vstupnou bránou do novej práce. Prejsť si pracovným pohovorom s úspešným koncom je určite záťaž nielen na psychiku. Aby ste boli úspešní, musíte mať nielen potrebné znalosti a vedomosti, ale taktiež musíte aj dobre vyzerať. Ako sa teda obliecť na pohovor tak, aby ste zaujali a vytvorili si tak náskok pred Vašimi súpermi?

Oblek spolu s košeľou je základ

koszula-rl24-stalowyÁno, oblek je rozhodne dôležitý. Nemusíte ísť na pohovor o vrcholovú pozíciu v spoločnosti na to, aby ste mali na sebe svoj obľúbený alebo nový oblek. Viac ako nohavice je v tomto prípade dôležité sako. Ak máte tú výhodu a ste chudšej postavy, potom rozhodne sako slim-fit. Dokáže Vašu postavu ešte viac zúžiť a v konečnom dôsledku aj nohavice či košeľa v ňom vyzerajú ešte o niečo lepšie. Takéto jednofarebné košele pánske s dlhým rukávom aj k saku sú veľmi jednoduché a nemajú byť tým kusom oblečenia, ktoré zaujme. Pánske košele noste vždy zapravené v nohaviciach a snažte sa o čo najlepší dojem. Kravata je vhodná len v krajných prípadoch, štandardne ju väčšina mužov nenosí.

Na čo si dať určite pozor

Mali by ste sa predovšetkým vyhnúť ležérnejšiemu oblečeniu. Napríklad niektorí muži sú schopní prísť na pohovor v mikine. Najmä rôzne lacné pánske mikiny s podtlačou nepôsobia skutočne elegantne a už vôbec nie sú určené práve na pohovor. Skúste ísť radšej cestou košele či polokošele. Ak je vonku chladnejšie, siahnite po prechodnom kabáte alebo v krajnom prípade pod prechodnej bunde, opäť nie s podtlačou. Takéto jarné alebo prechodné bundy s podtlačou sú pre mužov najmä na voľný čas, ale nie na pohovor do práce.

Taktiež sa vyhnite tomu, aby ste si dali krátke nohavice či príliš ošúchané rifle. Samozrejmosťou by mali byť aj poltopánky, ideálne vo farbe, v akej je aj sako.

 

Article Categories:
Ako na to