jan 27, 2016
1646 Views
Komentáre vypnuté na Ako postupovať pri vymáhaní pohľadávky firmy a živnostníka?

Ako postupovať pri vymáhaní pohľadávky firmy a živnostníka?

Written by

Vymáhanie pohľadávok môže byť zdĺhavý a náročný proces. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať ku pohľadávke, vrátane mediácie, súdneho príkazu, či súdneho konania v rámci obchodného práva či občianskeho zákonníka. Najvýhodnejšie je obrátiť sa na firmy, ktoré sa venujú vymáhaniu pohľadávok na profesionálnej úrovni.

Pohľadávky môžu vymáhať súkromné osoby, živnostníci, obchodné spoločnosti aj štátne inštitúcie. Vymáhanie pohľadávok je možné, ako na území SR, tak aj v zahraničí.

“Dôležité je rozoznávať, či je pohľadávka premlčaná, alebo stále platí podľa zákona nárok na jej vyplatenie. Štandardne je doba, do ktorej sa musí začať konať vo vymáhaní pohľadávky, do 3 rokov,” informuje Adam Greksa zo spoločnosti P.I. GROUP, ktorá sa venuje vymáhaniu pohľadávok niekoľko rokov.

Aké dokumenty potrebujete na vymáhanie pohľadávky?

Aby ste mali šancu dostať sa ku svojej pohľadávke a úspešne ju vymohli, musíte mať k dispozícii niekoľko dokumentov.

“Na vymáhanie pohľadávky štandardne potrebuje mať súkromná osoba, živnostník alebo obchodná spoločnosť fotokópie zmluvy (o pôžičke, úvere, kúpna zmluva, zmluva o dielo a iné zmluvy), faktúry, dodacieho listu alebo dokladu o prevzatí tovaru či objednávky. Priložiť treba poštu a e-maily. Hodnoverným dokumentom je aj zmenka, či iné podklady na vymáhanie pohľadávky,” pokračuje Greksa z P.I. GROUP, ktorá vám pomôže v podobných prípadoch.

Starosti s vymáhaním pohľadávky? Zabudnite na ne!

Zbaviť sa starostí s vymáhaním pohľadávky dnes nie je problém. Spoločnosti, ktoré sa venujú vymáhaniu podlžností a dlhov Vás prekvapia svojimi schopnosťami a úspechom.

“Pri vymáhaní pohľadávok pracujeme s hodnovernými dokumentmi alebo svedkami, ktorí môžu pohľadávku pri vymáhaní potvrdiť alebo dosvedčiť. Musí byť jasné a dôveryhodné, že pohľadávka existuje, že je nárok na jej vymáhanie. Všetky starosti, tým pre klienta odpadávajú,” uzatvára Adam Greksa z P.I. GROUP.

Article Categories:
Ako na to