sep 3, 2022
209 Views
Komentáre vypnuté na Aké výhody a nevýhody so sebou prináša zasklenie terasy? Máme pre vás pre aj proti!

Aké výhody a nevýhody so sebou prináša zasklenie terasy? Máme pre vás pre aj proti!

Written by

Zimná záhrada znamená ďalšiu izbu navyše. Okrem všetkých funkčných vlastností má aj pozitívne účinky na telo, myseľ a náladu. Ako je to s jej nevýhodami?

Presklenie terasy prináša prirodzené svetlo, ktorého efekt na naše zdravie je veľmi prospešný. Má pozitívny vplyv na krvný tlak, náladu a zvyšuje prítomnosť vitamínu D. Vedecké štúdie zistili, že dostatok slnečného žiarenia môže znižovať krvný tlak. Ak bojíte slnka, zimná záhrada vás môže ochrániť pred slnečným žiarením. Stačí zvoliť polykarbonátové zastrešenie alebo bioklimatickú zimnú záhradu.

Presklenie terasy má mnoho výhod

Prinesie vám lepšiu náladu! Prirodzené svetlo zaisťuje dostatok serotonínu. Ten prenáša vzruchy v nervovom tkanive, ovplyvňuje pamäť a povzbudzuje správne trávenie. Ďalšia látka, ktorá klesá a rastie s prirodzeným svetlom, je vitamín D. Jeho rola v našom tele je významná, podporuje zdravé kosti, zuby, imunitný systém, nervovú sústavu, kardiovaskulárny systém a ešte oveľa viac. 

Okrem fyzického zdravia má zimná záhrada vplyv aj na našu psychiku. Získavame vďaka nej ďalšiu miestnosť v domácnosti, ktorá môže splniť všetky naše očakávania, navyše sme neustále v obklopení prírody a na čerstvom vzduchu.

Zimnú záhradu môžete využiť na niekoľko spôsobov

Napríklad na domácu posilňovňu, v ktorej môžete cvičiť pri východe alebo západe slnka. Zimná záhrada je ako stvorená na posedenie s priateľmi či rodinou. Okrem večierkov môžete zorganizovať premietanie obľúbených filmov

Alebo čo by ste povedali na detský kútik? Zimná záhrada znesie aj šantenie detí, je ako stvorená na pestovanie kvetín. Veľa svetla, vetrací systém a dostatok miesta. Vytvorte si vlastnú botanickú záhradu!

Ako je to s nevýhodami?

Presklenie terasy je výbornou investíciou, no nie každému bude vyhovovať časté umývanie okien, zarosenie skiel či potreba bezpečnostných prvkov. Je len na vás, či realizáciu zimnej záhrady necháte na profesionálne sklárstvo alebo stavíte na jednoduchšiu a cenovo menej náročnú zasklenú lodžiu. 

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu