sep 3, 2022
199 Views
Komentáre vypnuté na Dovolenka volá! Na čo všetko nezabudnúť, aby bola dokonalá?

Dovolenka volá! Na čo všetko nezabudnúť, aby bola dokonalá?

Written by

Sú horúčky, ktoré neničia naše zdravie, ale nabijú nás pozitívnou energiou. Tiež máte radi to šteklenie v bruchu pred každou dovolenkou? Cestovná horúčka má svoje čaro, len pozor, aby ste zo všetkej radosti na niečo náhodou nezabudli. Pripomeňme si, na čo určite nezabudnúť.

Vždy pripravení! A správne pobalení

Už cítite prímorský vietor vo vlasoch alebo horské skaly pod nohami? Či sa rozhodnete pre leňošenie pri vode, alebo vás to zvedie na turistiku, bez zoznamu potrebných vecí sa radšej nebaľte. Ešte lepšie urobíte, ak si tento zoznam vypracujete pár dní pred dovolenkou, pretože sa môže stať, že vám každý deň napadne niečo, čo by sa vám na dovolenke mohlo zísť.

Doma máme všetko poruke, ale čo na dovolenke? Tam sa spoliehame len na to, čo si zabalíme do batožiny, prípadne nájdeme v obchode. Koľkokrát ste si zabudli pobaliť nabíjačku k telefónu, rýchloobväzy/leukoplasty, lieky proti bolesti alebo tráviacim ťažkostiam alebo plavky? Sú to veci, ktoré si viete bez pochýb zakúpiť aj na dovolenke, ale vždy je lepšie priniesť si ich z domu.

Čo v príručnej batožine nesmie chýbať

Príručná batožina má praktické rozmery, vďaka čomu je nám k dispozícii nielen v lietadle, ale aj autobuse. Zabaľte si do nej nápoj a občerstvenie, keby ste počas cesty vyhladli, a na škodu nie je ani cestovný vankúšik či deka. V klimatizovanom priestore by vám počas spánku mohlo byť chladno.

V príručnej batožine je tiež dobré mať základné veci na prezlečenie – náhradné tričko alebo nohavice/šortky, plavky, športovú obuv/šľapky, mikinu (keby sa ochladilo), čiapku/šiltovku, skladací dáždnik alebo pršiplášť, osobné veci ako doklady, nabíjačka na mobil, kozmetika, vreckovky, antibakteriálne gély a pod. Príručná batožina môže tiež obsahovať čosi na skrátenie voľného času – knižku, krížovky, tablet. Zíde sa aj baterka alebo vreckový nožík, ak necestujete letecky, lebo tam ostré predmety nie sú povolené.

Aj deti cestujú štýlovo

Pokiaľ cestujete na dovolenku s malými deťmi, pobaliť sa správne je celkom výzva. Vieme, koľko toho deti dokážu ušpiniť, a vôbec na to nepotrebujú jeden celý deň. Ak sa vydávate na dlhšiu cestu, pobaľte im hračky, ktoré ich počas jazdy zabavia. Knižky, maľovanky sú skvelé do auta/autobusu/lietadla/vlaku, formičky do piesku využijú deti na pláži.

Zbaľte iba najobľúbenejšie hračky a určite nie tie najväčšie. Vymyslite to tak, že dáte dieťatku podmienku, že si môže na dovolenku pobaliť len to, čo sa mu zmestí do detského kufra, o nič viac. Získa pocit dôležitosti a zodpovednosti a určite si výlet so svojím vlastným kufrom užije. Nezabudnite na vlhčené obrúsky, plienky, detské lieky, obuv vhodnú na voľný čas i turistiku a takisto pršiplášť.

Čo sa nezmestí do vašej príručnej batožiny, pojme veselý detský kufor. Detské kufre sú malé, chutné, farebné, ideálne nielen na cestovanie, ale aj výlety k starým rodičom. Niektoré nahradia aj odrážadlo, pretože majú zabudované kolieska ako klasické odrážadlá, takže cestovanie s deťmi bude naozaj zábava!

Zdravotné poistenie: Nezabudnite naň pri plánovaní dokonalej dovolenky

Dovolenka volá! Plánovanie dokonalej dovolenky môže byť vzrušujúcim procesom, no je dôležité mať na pamäti aj niektoré praktické záležitosti, ktoré by nemali zostať bez pozornosti. Jednou z týchto dôležitých vecí je zdravotné poistenie. Pred odchodom na dovolenku je dôležité skontrolovať svoje zdravotné poistenie a zabezpečiť, že ste dostatočne krytí v prípade zdravotných problémov alebo nečakaných udalostí počas cesty. Zdravotné poistenie vám môže poskytnúť pokojné svedomie a ochranu v cudzej krajine, kde by náklady na lekársku starostlivosť mohli byť vysoké. Rovnako dôležité je mať so sebou potrebné doklady a kontaktné informácie svojej poisťovne, aby ste boli pripravení na všetky prípadné situácie. Plánovanie dovolenky je vzrušujúce, no pamätajte, že zdravotné poistenie môže byť dôležitým faktorom zabezpečenia bezpečnej a bezstarostnej cesty.

 

Zdroj: https://unsplash.com/

 

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to