jún 4, 2023
252 Views
Komentáre vypnuté na 7 pomôcok na cvičenie doma, ktoré nahradia veľké stroje

7 pomôcok na cvičenie doma, ktoré nahradia veľké stroje

Written by

Z časových a niekedy aj finančných dôvodov preferuje veľa ľudí cvičenie doma. Niekto si vystačí s cvikmi, pri ktorých sa využíva váha tela. Ak chcete, aby bol váš tréning pestrý a pozostával z cvikov podobných tým na strojoch, musíte investovať do malých pomôcok. Prinášame vám 7 tipov na pomôcky na domáce tréningy, ktoré nahradia veľké stroje.

1. Boxovacie vrece

Ak máte na cvičenie malý priestor, kúpte do obývačky menšie boxovacie vrece alebo kužeľ. K týmto pomôckam budete potrebovať aj boxerské rukavice. Kondičné boxovanie je jedným s najviac efektívnych kardio cvičení a je tiež perfektné na formovanie tela. Máte väčší byt? Doprajte si luxus cvičenia s boxovacím trenažérom.

2. Fit lopta

Jednou z najlacnejších pomôcok na domáce cvičenie je fit lopta. Vďaka fit lopte posilníte rôzne časti tela, vybudujte pevný stred tela a zdokonalíte rovnováhu. Fit lopta pomáha odstrániť bolesti chrbta a môžete ju využívať ako náhradu za klasickú stoličku.

3. Hrazda

Hrazda slúži hlavne na precvičenie vrchnej časti tela. Vďaka hrazde spevníte svaly na pažiach a chrbte. Dajú sa na nej robiť aj rôzne zhyby, takže zapracujete na strede tela. Pre zvýšenie záťaže pri cvičení môžete na hrazdu zavesiť odporové gumy, tréning sa stane oveľa zábavnejší.

4. Závesné systémy

Ak si kúpite do domácnosti hrazdu, nezabudnite k nej dokúpiť závesný systém tzv. TRX. Závesný systém je skladný a cvičiť s ním môžete nielen doma. Dá sa zavesiť na strom, takže počas teplejších mesiacov spojíte tréning s pobytom na čerstvom vzduchu. Systém je možné nastavovať a využívať na precvičenie celého tela.

5. Odporové gumy

Do kategórie odporových gúm patrí celá rada pomôcok na cvičenie. Ženy uprednostňujú odporové slučky, s ktorými sa dá realizovať veľa cvikov na nohy. Muži dávajú prednosť odporovým lanám a expanderom. Podobne ako fit lopta sú odporové gumy veľmi lacné.

6. Záťažová vesta

Pre ľudí, ktorí radi cvičia s vlastnou váhou sú určené záťažové vesty. Tréning s nimi bude náročnejší a tiež zábavnejší. Vestu je možné použiť aj pri kardio cvičení. U niektorých viest sa dá záťaž meniť.

7. Švihadlo

Pomôcka, na ktorú po odrastení zabudneme a v dospelosti si ju zamilujeme – švihadlo. Švihadlo vložte do vrecka a vyrazte von si zaskákať. Alebo kúpte podložku na cvičenie pre zníženie hlučnosti a otrasov a skáčte doma v obývačke. Švihadlo vám pomôže schudnúť a vybudovať vytrvalosť. Dobrou správou je, že všetky uvedené pomôcky nemusíte prácne zháňať po obchodoch. Kúpite ich pod jednou strechou v internetovom obchode inSPORTline.

 

 

 

Article Categories:
viem viac