aug 26, 2019
1090 Views
Komentáre vypnuté na 5 tipov ako správne zmeniť a vypovedať zmluvu PZP

5 tipov ako správne zmeniť a vypovedať zmluvu PZP

Written by

Povinné zmluvné poistenie nie je zmluva s diablom, aj keď niekedy máme opačný pocit. Ako zistíme, že naše poistenie auta je pre nás zbytočná zátaž, ktorá vyciciava náš rozpočet a neponúka ani adekvátnu ochranu auta? Pripravili sme si pre Vás 5 tipov ako zistiť, že Vaše PZP pácha viac škody ako osohu a čo v takej situácií robiť.

1. tip – Ako zistím, že je čas hľadať si nové PZP

Základným atribútom každej poistky auta má byť poskytovanie dostatočných služieb a krytie v prípade nehody. V prípade starších poistných zmlúv sa postupne kvality služieb znižujú. V takomto prípade je čas riadne prelúskať celú zmluvu a kontaktovať našu poisťovňu so žiadosťou obnovenia podmienok. Ak sa nedohodnete, je čas poobzerať sa po novom produkte na trhu.

2. tip – Porovnanie pôvodného a potencionálne nového PZP

Porovnanie PZP online umožňuje nájsť zvýhodnené podmienky za uzatvorenie online alebo novelizované produkty, ktoré výrazne odľahčia našu peňaženku. Dôležitou premennou môže byť aj dlhší čas bez nehody alebo vyšší vek vodiča. Prepracovaný porovnávací systém ako online kalkulačka PZP Vám po zadaní informácií o Vás a o vlastnostiach poisťovaného auta pomôže nájsť najlepšie produkty na trhu a na Vás ostane už len vybrať to najvhodnejšie.

3. tip – Pozor na duplicitné poistné zmluvy

Do roku 2015 nebolo možné mať na jednom vozidle viac ako jedno poistenie. Vyňatím jedného odseku zo zákona sa stalo možným mať podpísané dve právoplatné poistné zmluvy na jedno vozidlo. Nevychádzajú z toho absolútne žiadne výhody, keďže škodovú udalosť si poisťovne pomerne rozdelia a zaplatia. Nám ostáva platiť dve splátky poistky. Dbajte preto na výpovednú lehotu pri pôvodnej poistke a včas požiadajte o vypovedanie zmluvy.

4. tip – Ako správne žiadať o výpoveď PZP

Povedať zbohom nikdy nie je jednoduché. PZP však nie je dlhoročný partner ani domáci miláčik a preto sa stačí popasovať so štipkou byrokracie. V prípade výročia platnosti poistenia stačí stiahnuť a vyplniť výpovedný formulár. Potrebné je dávať pozor na 6-týždňovú lehotu pred výročím platnosti PZP a doručiť formulár pred týmto termínom. Ak meníte PZP kvôli prepisu, krádeži alebo odpisu vozidla je nutné doložiť adekvátne formality ako napr. kúpno-predajnú zmluvu, kópiu veľkého technického preukazu, potvrdenie o totálnej škode alebo protokol o odcudzení motorového vozidla od Polície SR.

5. tip – Keď už nie ste spokojný so starým PZP, tu nájdete nové

Online kalkulačka je nástroj, ktorý slúži na personalizované vyhľadávanie poistných produktov pre motorové vozidlá na slovenskom trhu. Intuitívny systém Vás prevedie filtráciou produktov na základe parametrov ako výkon, objem motora, vek a značka vozidla a Vaše osobné parametre ako napríklad vodičská história a škodové udalosti. Po filtrácií a zvolení nového, no najmä výhodnejšieho poistenia Vás nečaká žiadna cesta na pobočku. Všetko vybavíte z pohodlia domova za pár minút a ešte Vás čaká aj bonus za uzatvorenie zmluvy PZP online.

Article Categories:
Ako na to