okt 15, 2021
401 Views
Komentáre vypnuté na Základné informácie pred kúpou snehových reťazí

Základné informácie pred kúpou snehových reťazí

Written by

Existuje veľa motoristov, ktorí nikdy nepotrebovali snehové reťaze. Ak jazdíte s automobilom len v meste alebo v oblastiach mimo hôr, na snehové reťaze nemusíte ani pomyslieť. Preto ak zrazu zistíte, že vás život zavial aj s automobilom do hôr, je ťažké si s kúpou reťazí poradiť. Nasledujúce základné informácie vám s ich výberom a kúpou pomôžu.

Kde používať snehové reťaze

Snehové reťaze nemusíte nasadiť v horách za každých okolností. Povinnosť ich používania vám vzniká len na úsekoch označených príkazovou značkou v čase, keď je vozovka zasnežená. Po prejdení daného úseku môžete reťaze demontovať. S reťazami jazdite vždy veľmi opatrne. Maximálna rýchlosť vozidla by nemala presiahnuť 50 km/h. Pozor na prudké brzdenie a na to, že snehové reťaze nepatria na vozovku bez snehu. Mohlo by prísť k poškodeniu asfaltu a samozrejme tiež vašich pneumatík. Reťaze sa nasadzujú na kolesá s pohonom t.j. pri vozidlách s pohonom na všetkých štyroch kolesách ich musíte nasadiť na všetky pneumatiky.

Snehové reťaze pre každé vozidlo

Snehové reťaze sa vyrábajú pre všetky vozidlá. V špecializovaných obchodoch nájdete snehové reťaze na osobné vozidlá, na nákladné vozidlá a dokonca snehové reťaze na traktor. Reťaze sa kupujú podľa rozmeru vašich pneumatík. Vybrať si môžete z reťazí textilných, kovových alebo dokonca chemických. Z hľadiska bezpečnosti a odolnosti vám odporúčame kúpu oceľových snehových reťazí, medzi ktorými kvalitou dominujú snehové reťaze pewag. Kovové snehové reťaze majú rôzne pletenie (stopu). Od stopy sa odvíja nielen cena reťazí, ale tiež ich ochranná funkcia.

Nasadenie reťazí nemusí byť komplikované

Po kúpe reťazí si ich skúste nasadiť na kolesá nanečisto v garáži alebo na parkovisku. V prípade lacnejších reťazí môže byť ich nasadzovanie pre laikov veľmi komplikované. Ak nie ste veľmi technicky zruční, kúpte si reťaze rýchloupínacie. Tento typ reťazí sa veľmi jednoducho inštaluje. Navyše sú rýchloupínacie reťaze šetrné k diskom, tlmičom a senzorom. Je to dané ich schopnosťou sa vycentrovať ihneď po nasadení. Kvalitu rýchloupínacích reťazí pocítite taktiež pri jazde, ktorá aj vo vysokom snehu nezníži komfort riadenia vozidla.

 

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to