dec 20, 2021
391 Views
Komentáre vypnuté na Vplyv kúpy záhradného bazénu na vašu peňaženku

Vplyv kúpy záhradného bazénu na vašu peňaženku

Written by

Záhradné bazény sú prvotne prvkom zábavy, relaxu a odpočinku. Okrem toho prinášajú zároveň celú škálu rôznych spoločenských benefitov, ktoré ocení každý. Vaše dieťa má priestor, v ktorom môže tráviť čas so svojim kamarátmi, pričom viete, kde sa nachádza a kedykoľvek môžete skontrolovať, čo práve robí. Vaša rodina má priestor na spoločné popoludnie, kde si môžete vychutnávať vzájomnej prítomnosti bez rušenia sociálnych sietí a vonkajšieho okolia. Spoločenské benefity však nie sú tými jedinými, ktoré by vás mali zaujímať.

Z finančného hľadiska sa vám bazén vyplatí

Na prvý pohľad, sa môže zdať nákup záhradného bazénu ako malichernosť, vyhadzovanie peňazí. Predsa len v slovenských končinách je zvykom, že záhradné plochy sú skôr vysadené ovocnými stromami a zeleninovými záhonmi… niečím užitočným, čo prináša aj nejaký osobný profit. V tomto sa však verejná mienka mýli. Zaobstaranie záhradného bazénu je totižto finančne pragmatickým krokom, ktorý v sebe skrýva oveľa viac, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Ušetrite na kúpaliskách a dovolenkách

V posledných rokoch sa zimné mesiace skôr stiahli do úzadia a slovenským občanom sa práve predĺžili tie neznesiteľné, horúce letné dni, počas ktorých nie je možné ani len triezvo myslieť a jediné, čo sa zdá byť dobrým nápadom, je hodiť sa do ľadovej vody. Len si odhadom spočítajte, aký osobný profit vám v takýchto momentoch bazén prinesie. Pokiaľ ho však nemáte, vy a vaše deti budú nútené navštíviť kúpaliská, vodné parky alebo je možné to vyriešiť dovolenkou pri mori. Každá z týchto alternatív je však pomerne nákladná a tu sa už začínajú objavovať prvotné známky toho, prečo je bazén skvelým nápadom. Bazény nie sú náročné na údržbu ani prevádzku, v podstate vám postačí vysávač do bazéna, sieťka a plachta, ktorou ho správne zazimujete. Jednouché a bez zbytočne vysokých nákladov.

Investícia, ktorá pri predaji nesklame

Ako sme už spomínali, bazény nepredstavujú tradičnú súčasť slovenských obydlí a skôr reprezentujú luxus. Vďaka týmto skutočnostiam sú veľmi príjemným parametrom pri prípadnom sťahovaní a predaji domu. Na jednu stranu vám predajná cena nemovitosti automaticky stúpne, pričom sa odhadovaná hodnota pohybuje na úrovni 15 % a zároveň sa vďaka tomu zvýši aj jej atraktivita, čo vám pomôže s rýchlejším predajom.

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to