máj 17, 2021
1039 Views
Komentáre vypnuté na Viete, ako správne nosiť a kombinovať šperky?

Viete, ako správne nosiť a kombinovať šperky?

Written by

Šperky sú neoddeliteľnou súčasťou ženského šatníka. Vďaka nim vytvoríte aj z nenápadného modelu outfit ako z prehliadkového móla. Viete ale, ako správne nosiť a kombinovať rôzne druhy šperkov a nešliapnúť pri tom vedľa? S našimi radami sa módneho faux paux celkom iste vyvarujete!

Nebojte sa mixovať kovy

Nachádzajú sa vo vašej šperkovnici kúsky zo žltého a bieleho zlata, striebra, z platiny a napríklad ešte chirurgickej ocele? Zabudnite na poučky, že zlaté náušnice a strieborné prstene sa k sebe nehodia. Stavte na podobnú farbu kovu či na rovnako farebné kamienky zasadené do šperkov, experimentujte a skúšajte nevšedné kombinácie.

Štýly kombinujte citlivo

To, že ste sa naučili kombinovať kovy, stále ešte neznamená, že máte vyhrané. Každý šperk má svoj štýl, ktorý najlepšie vynikne v kombinácii s podobne ladeným doplnkom. Nejde o to, že sa musíte striktne držať jedného jediného štýlu, ale mala by ste venovať čas ich dokonalému zladeniu.

Vrstvite

Pri vrstvení sa zamerajte vždy iba na jeden druh šperku, teda napríklad len na náhrdelníky, náramky alebo naopak prstene. Využite nielen rôznych štýlov, ale aj rozličných dĺžok alebo tvaru a veľkosti kameňov. Aj v tomto prípade samozrejme platí, že sa netreba báť kombinácie rôznorodých kovov, farieb a povrchových úprav.

Diamanty nechajte vyniknúť

Vlastníte šperk s diamantom? V tom prípade sa majte na pozore pri jeho kombinovaní s ostatnými ozdobami. Diamanty totiž potrebujú priestor na to, aby vynikli a zažiarili v celej svojej kráse, pri vrstvení na ne preto rovno zabudnite. Pamätajte tiež na to, že zatiaľ čo šperk s drobnými diamantmi môžete nosiť každý deň, klenot osadený výrazným kameňom sa hodí len na vzácne príležitosti. Patria k nemu minimálne koktejlové šaty a slávnostné večere či návšteva divadla!

Zlaď šperk s oblečením

Iste sa vo vašej šatníkovej skrini nachádzajú ako módne kúsky, ktoré šperky nepotrebujú, tak oblečenie, ktoré si o ne vyslovene hovorí. Ak si chystáte obliecť top s výstrihom do V alebo s odhalenými ramenami, stavte na výrazný náhrdelník alebo dlhé visiace náušnice. Naopak rolák sa hodí doplniť ozdobnými prsteňmi, náramkami alebo napríklad zlatými náušnicami, ktoré vyniknú zvlášť v prípade, keď si vyčešte vlasy.

Zatúžila ste po novom šperku, ktorý by ste mohli kombinovať so svojimi existujúcimi doplnkami? Prezrite si širokú ponuku klenotov na Heureka.sk. Nájdete medzi nimi strieborné náhrdelníky rôznych dĺžok, zlaté náušnice alebo prstene osadené drahými kameňmi.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Ako na zdravie a krásu