máj 28, 2021
533 Views
Komentáre vypnuté na Túžite po viacfarebnom podsvietení? Vsaďte na RGB LED pásiky

Túžite po viacfarebnom podsvietení? Vsaďte na RGB LED pásiky

Written by

Ak nemáte radi nudu a hľadáte spôsob, ako spestriť vybavenie vašej domácnosti, vsaďte na LED pásiky. Pásiky nemusia mať len klasickú teplú, dennú alebo studenú bielu farbu svietenia. Dokážu priam hrať všetkými možnými farbami vďaka RGB technológii.

Čo sú RGB LED pásy a ako sa ovládajú

Na LED osvetlenie sme si za posledné roky zvykli. Prakticky všade, kde sa pozriete, nájdete LED svietenie. Populárne nie sú len LED žiarovky, ale aj rôzne LED pásiky, ktoré sa využívajú ako doplnkové osvetlenie. LED svietenie vyzerá nadčasovo, je veľmi praktické a predovšetkým vám prinesie až 50 % úsporu na energiách. LED osvetlenie preferuje stále viac ľudí aj z ekologického a praktického hľadiska. LED pásy i žiarovky vydržia v niektorých prípadoch až 50 tisíc hodín. Navyše sa neprehrievajú, nie sú pre ľudské zdravie škodlivé a dokážu plne osvetliť priestor ihneď po zapnutí. Podobne sú na tom RGB pásy, čo sú vlastne klasické LED pásy, ktoré dokážu svietiť v akejkoľvek farbe. Farebnú pestrosť dosiahnete pomocou ovládača, ktorý je súčasťou farebne svietiacich pásikov. Variabilita farieb RGB pásikov je založená na jednoduchej technológii miešania troch základných farieb – červenej, zelenej a modrej. RGB LED pásy dokážu svietiť rôznofarebne, ale tiež v studenej bielej farbe. Z uvedených faktov vyplýva, že RGB pásiky sú najlepšou voľbou na vytváranie farebných kúziel so svetlom v každej domácnosti. Ak ste zatúžili po týchto pásikoch, kúpte si RGB LED pásy komplet sadu t.j. LED pásiky, ovládač a napájací zdroj.

RGB LED pásy vyzerajú trendovo úplne všade

RGB LED pásy sa hodia naozaj všade, pretože vy sami si budete určovať intenzitu svietenia a aj farebné variácie. Preto si pokojne nalepte tieto pásy do sadrokartónových výklenkov. Atmosféru dotvoria aj v spálni okolo postele alebo v ráme šatníka. Zaujímavý kontrast docielite nalepením RGB pásikov okolo rámu obrazu. V obývačke si ich môžete nainštalovať do vitrín alebo do obvodu stien. Ak bývate v rodinnom poschodovom dome, dajte im priestor pri osvetlení schodiska. RGB LED pásiky vyzerajú veľmi efektne v domácnostiach a nočných podnikoch alebo v interiéry automobilu. V prípade, že ste sa rozhodli pre kúpu RGB LED pásikov v kompletnej sade, ich inštaláciu zvládnete za pár sekúnd. Jednoducho pásiky nalepíte na požadované miesto. Pre dlhšiu životnosť vám odporúčame LED pásiky lepiť do hliníkových líšt. Hliníkové lišty odvádzajú teplo a bránia prehrievaniu. Navyše vyzerajú moderne a spĺňajú nároky na trendový dizajn. Veľký výber LED pásikov a doplnkov k nim nájdete na stránkach internetového obchodu ledprodukt, ktorý bol vybraný do finále obchod roku v kategórii osvetlenie.

 

 

Article Categories:
Ako na to