máj 25, 2021
645 Views
Komentáre vypnuté na Ako bývať ekologicky a vedome?

Ako bývať ekologicky a vedome?

Written by

Ekológia sa čoraz výraznejšie dostáva aj do oblastí, ktoré súvisia s bývaním. Dnes už nie je dôležité mať domácnosť dokonale vyladenú len po stránke farieb a dizajnu. Myslieť by ste mali aj na to, ako sa šetrne správať k prírode. My vám poradíme niekoľko zaujímavých spôsobov, ako môžete byť súčasťou tohto trendu aj vy.

Nábytok z dreveného masívu

Ekologicky udržateľné materiály musia spĺňať hneď niekoľko požiadaviek. Na jednej strane by pri ich výrobe, získavaní alebo ťažbe nemala byť nadmerne zaťažovaná príroda, no zároveň musia byť ľahko recyklovateľné. No a v ideálnom prípade oplývajú aj dlhou životnosťou, aby ste daný kus nábytku nemuseli každých niekoľko rokov meniť za nový.

Tieto náročné požiadavky spĺňa napríklad drevený masív, ktorý má veľmi dlhú životnosť, pričom vašej domácnosti vnukne špecifickú prírodnú atmosféru a čuchové bunky poteší prirodzenou vôňou dreva. A ak raz jeho životnosť skončí, dá sa veľmi jednoducho recyklovať. Okrem toho, vyzerá jednoducho fantasticky.

Praktický tip: Ak hľadáte ekologický nábytok z dreveného masívu, prezrite si jeho širokú ponuku na BIANO. V špeciálnej sekcii EKO nájdete množstvo zaujímavých produktov, ktoré spĺňajú ekologické štandardy či už po stránke materiálov, alebo ich samotnej konštrukcie a fungovania. Dostupné sú drevené stoličky, postele, stolíky, poličky a mnohé ďalšie typy nábytku. Viaceré z nich sú vhodné nielen do domácnosti, ale aj na záhradu a terasu.

Ekologické svietidlá

Zaujímavým riešením sú aj stropné alebo stolové lampy, ktoré majú konštrukciu vyrobenú z kombinácie dreva, ekologického textilu či ľanu. Na jednej strane sú ekologicky udržateľné, a na strane druhej majú štýlový dizajn, ktorý ozvláštni vašu domácnosť. Pre milovníkov unikátneho vzhľadu sú k dispozícii EKO svietidlá pozostávajúce z kusu naplaveného dreva. Ten vytvarovala sama príroda, a preto má doslova a do písmena unikátny tvar.

Štýlové dekorácie a bytový textil

Myslite na žiarovky! Ekológia je nielen o materiáloch, ale aj o šetrení zdrojov energie. V tomto smere zohrávajú dôležitú úlohu žiarovky. Odporúčame vám voliť LED svietidlá, ktoré majú veľmi dlhú životnosť a nízku spotrebu elektriny. Verzie umožňujúce meniť intenzitu svetla vám umožnia usporiť ešte o niečo viac.

Štýlové dekorácie a bytový textil

V ponuke EKO produktov na portáli BIANO nájdete aj zaujímavé dekorácie do domácnosti alebo na záhradu. Tie sú vyrobené predovšetkým z dreva, ľanu či konope, vďaka čomu sú tak čisto prírodné a ľahko recyklovateľné. Taktiež to znamená, že pri ich výrobe nebolo zaťažené životné prostredie. Svoje bývanie môžete obohatiť napríklad o unikátne drevené kvetináče, hodiny či dokonca obrazy a ďalšie umelecké predmety.

Ekológia sa dotýka aj bytového textilu. Či už sú to rohože pred vstupné dvere, prestieradlá na kuchynský stôl, uteráky, obliečky, alebo koberce, v ponuke EKO produktov na BIANO ich nájdete v dlhodobo udržateľných verziách. Sú totižto vyrobené z ekologickej látky, vlny a ľanových alebo konopných vlákien. Nielenže šetria prírodu, ale ešte k tomu sú aj príjemné na dotyk a prispievajú k zdravšiemu prostrediu vo vašej domácnosti.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť