jan 15, 2021
713 Views
Komentáre vypnuté na Strešné boxy a nosiče lyží vyberajte s ohľadom na bezpečnosť

Strešné boxy a nosiče lyží vyberajte s ohľadom na bezpečnosť

Written by

Strešné nosiče a boxy predstavujú v dnešnej dobe neoddeliteľnú súčasť nejedného vozidla, a to najmä majiteľov vozidiel, ktorí milujú cestovanie, zážitky a dobrodružstvo. Práve vďaka týmto doplnkom pre automobil môžete komfortne a bezpečne vycestovať do cieľovej destinácie, a to bez obáv, že sa budete musieť tlačiť pomedzi batožinu. Ide tiež o úložný priestor, kde môžete umiestniť nielen lyže či snowboard, ale tiež nevyhnutné potreby, ktoré budete potrebovať.

Špičkový strešný box, ktorý splní očakávania aj náročných zákazníkov

V súčasnosti nájdeme na trhu desiatky či stovky rôznych strešných boxov, ktoré sa od seba odlišujú veľkosťou, materiálovým prevedením, dizajnom, cenou či koniec koncov aj značkou. Medzi špičku patria hliníkové strešné boxy, ktoré sú aerodynamické a vďaka výborným vlastnostiam sa dostali do špičky v oblasti strešných boxov. Pri výbere si všímajte objem, ktorý sa udáva v litroch, no nezabudnite si tiež všímať ďalšie doplnky akými je trebárs závesný systém, dno, ktoré by malo byť vystužené, ale tiež kapacitu lyži, možnosť uzamykania, upínací systém či integrovaný systém na zavesenie, vďaka čomu je možné strešné boxy Thule umiestniť na stenu vo zvislej polohe.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ďalšou z dôležitých vecí, ktorú by ste si mali všímať pri kúpe je aj bezpečnosť. Skúste si predstaviť cestu do kopca, po ktorej idete vo chvíli, keď ste maximálne zaťažený, a to najmä v zadnej časti vozidla. Manévrovanie a celková kontrola nad vozidlom môže byť omnoho náročnejšia. Nosiče na lyže umožňujú rovnomerné rozloženie sily, a to vďaka špeciálnemu mechanizmu, ktorý mení pozíciu zadného kĺbu podľa potreby. Nosiče na lyže sú vyrábané s ohľadom na inovatívnu ergonómiu, vďaka čomu je hlučnosť minimálna, a to dokonca aj pri vysokých rýchlostiach.

Article Categories:
Ako na to