sep 9, 2021
411 Views
Komentáre vypnuté na Kedy je vhodné používať snehové reťaze na auto?

Kedy je vhodné používať snehové reťaze na auto?

Written by

Chladné zimné počasie je pomaly, ale isto v nedohľadne. Práve v súvislosti s prichádzajúcimi zimnými mesiacmi sa mnoho vodičov zamýšľa nad tým, aké zimné pneumatiky bude využívať najbližšiu sezónu, obzvlášť v prípade, ak je ich výmena už nevyhnutná. Ak plánujete vyraziť na vysokohorskú dovolenku či lyžovačku, určite zvážte kúpu snehových reťazí, ktoré sú zárukou bezpečnej jazdy za každých okolností. To, aký typ snehových reťazí je vhodný pre váš automobil, vám povie skúsený odborník, resp. špecialista v danej problematike.

S montážou aj demontážou si nechajte poradiť

Snehové reťaze na suv 4×4 sa montujú oveľa jednoduchšie, ako by ste si prvotne mohli myslieť. Lacnejšie snehové reťaze vyžadujú viac úsilia, ale nie oveľa viac času. Okrem automatických reťazí majú takmer všetky konvenčné reťaze, ako aj reťaze na dodávky kábel, ktorý je potrebné spojiť predtým, ako sa natlačí cez hornú časť kolesa. Celý spôsob montáže a demontáže vám však predvedie skúsený odborník, čiže nemusíte mať obavy, že to nezvládnete.

Niekoľko druhov snehových reťazí

K dispozícii je niekoľko prevedení snehových reťazí. Všetko od jednoduchých omotaných reťazí okolo pneumatík, ktoré pevne držia na mieste až po reťaze na auto, ktoré pri montáži na vonkajšiu stranu kolesa pokrývajú iba dezén pneumatiky. Väčšina snehových reťazí sa predáva v pároch a môžu, ale nemusia byť dodávané s napínačmi potrebnými na montáž reťazí na vaše kolesá.

Kedy je vhodné využiť snehové reťaze?

Počas zlého a sychravého počasia, ktoré vyžaduje snehové reťaze, sa neodporúča jazdiť vysokou rýchlosťou. Jedna rada, ktorá sa často uvádza v súvislosti so snehovými reťazami, je namontovať ich skôr, ako ich potrebujete. Inými slovami, keď vozovky začnú byť pokryté snehom, je vhodný čas ich nasadiť. Ľudia až príliš často čakajú, kým sa už sneh nahromadí a až potom začnú pneumatiky obúvať, no to už môže byť neskoro.

 

Article Tags:
Article Categories:
Ako na to