mar 4, 2024
299 Views
Komentáre vypnuté na Farba roka je broskyňová – ako ju zakomponovať do interiéru?

Farba roka je broskyňová – ako ju zakomponovať do interiéru?

Written by

Broskyňová farba bola dizajnérmi i módnymi znalcami vyhlásená za farbu roka. Táto farba pripomína sladké a šťavnaté ovocie, letné dni a dobrú náladu. Je to farba, ktorá dokáže oživiť každý interiér a pridať mu sviežosť a teplo. Veľkou výhodou broskyňovej je jej ľahká kombinovateľnosť s inými farbami a rôznymi materiálmi. Vytvorte s broskyňovou farbou útulný domov plný rodinnej atmosféry.

Broskyňová ako farba na steny

Jednou z možností, ako použiť broskyňovú farbu, je namaľovať ňou steny. Broskyňová farba na stenách vytvorí pocit pohody a zároveň dodá priestoru svetlo, vzdušnosť a optickú veľkosť. Broskyňová farba sa hodí najmä do spální, obývačiek a detských izieb, kde podporí relaxáciu, oddych a hravosť. Farba v odtieni broskyne sa dá dobre skombinovať s bielou, béžovou, sivou, modrou a veľmi trendovou zelenou farbou. Poraďte sa v predajniach farby laky, ktoré typy farieb sú vhodné pre vaše potreby. Vyberte ju ako dominantu miestnosti a ostatné farebné odtiene použite na nábytku, textíliách a rôznych bytových doplnkoch akú sú závesy či koberce. Vytvoríte tak harmonický a veľmi príjemný celok, ktorý bude pôsobiť vyvážene a nevtieravo.

Broskyňová ako akcent v interiéri

Ak sa vám zdá broskyňová farba na stenách príliš odvážna alebo nápadná, môžete ju použiť len ako akcent v interiéri. Broskyňová farba sa dá aplikovať na menšie plochy ako sú dvere, okná a rámy obrazov. V tomto prípade budete potrebovať farby na drevo. Vytvorte si vlastné kreatívne doplnky a nafarbite broskyňovou črepníky, stojany na lampy alebo dekoračné misy. Ozdobte sedaciu súpravu a posteľ textíliami v broskyňovej. Vsaďte na hrejivé prehozy, mäkké vankúše a kusové koberce. Broskyňová farba v týchto detailoch prinesie do interiéru živelnosť, veselosť a hravosť. Vďaka tejto farbe oživíte každý priestor.

Ako pôsobí broskyňová farba na psychiku

Poďme sa na broskyňovú pozrieť aj z inej stránky. Ak dbáte na harmóniu farieb, zamerajte sa na colorterapiu. V rámci coloroterapie sa broskyňová farba považuje za teplú a povzbudzujúcu farbu. Je spojená s pocitom energie a vitality. Pomáha podporovať pozitívne myslenie a motiváciu. Ide o farbu vhodnú pre zlepšenie nálady, pomôže vám prekonať smútok či úzkosť. Broskyňová je dobrou voľbou pre pracovné priestory. Stimuluje kreativitu a podporuje inšpiráciu pre umeleckú tvorbu. Táto farba je tiež spojená s komunikáciou a sociálnou interakciou. Broskyňová farba v obývacej izbe podporí otvorenosť a empatiu v medziľudských vzťahoch. Broskyňová je farba, ktorá vás nikdy neomrzí a vždy vás poteší.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

Article Categories:
viem viac