júl 8, 2016
1612 Views
Komentáre vypnuté na Dovážate tovar z Rakúska? Správnou voľbou prepravy šetríte náklady

Dovážate tovar z Rakúska? Správnou voľbou prepravy šetríte náklady

Written by

Rakúske výrobky majú u nás povesť kvalitnejšieho tovaru. Ak podnikáte na Slovensku a dovážate tovar z Rakúska, pravdepodobne si dávate záležať na kvalite svojej ponuky. Toto však niečo stojí. Preprava tovaru z Rakúska i do Rakúska ponúka viacero spôsobov, treba sa len rozhodnúť pre ten najekonomickejší vo vašom odbore.

 

Tovar z Rakúska cestnou prepravou

Z dôvodu blízkosti oboch krajín je tento typ prepravy najvyužívanejší. Ak prepravujete tovar menších rozmerov v adekvátnych množstvách, o inej ako cestnej doprave ani neuvažujete. Je to najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie. Autá a kamióny prepravia tovar veľmi spoľahlivo. Najmenej na nich vplývajú vonkajšie faktory. Ak je nejaká cesta zablokovaná, nájde sa iná alebo sa využije obchádzka. Výhodou je aj to, že ak máte malé množstvo tovaru, tak je možné sa o náklady s prepravou podeliť s inou firmou, ktorá má v danom kamióne tiež svoj náklad. Neplytváte tak peniazmi a šetríte aj životné prostredie tým, že neposielate tovar v poloprázdnom vozidle. V týchto prípadoch je dobré mať externého dopravcu. Prepravné spoločnosti vedia takéto situácie riešiť ekologicky aj ekonomicky pre všetky zainteresované strany.

 

Železničná preprava pre veľké objemy

Iná situácia je, keď prepravujete do Rakúska alebo z neho tovar veľkých objemov alebo vo veľkom množstve. Železničná sieť vie byť v tomto prípade skvelou náhradou tej cestnej. Je veľmi spoľahlivá a zvládne naozaj veľkoobjemové zásielky. Presne naplánovaný harmonogram nerušia ani dopravné zápchy alebo nehody. Najčastejšie prebehne všetko hladko. Nákladné vlaky sú aj podstatne ekologickejšie riešenie ako autá alebo lietadlá.

 

Letecká preprava do susednej krajiny sa využíva hlavne v akútnych prípadoch. Ide o urgentné zásielky, ktoré musia byť na mieste rýchlo a hlavne načas bez rizík. Vtedy sa tovar posiela chartrovými letmi kvalitného prepravcu. Pochopiteľne je to najdrahšie a najnáročnejšie riešenie. Letecká doprava sa preto obzvlášť do Rakúska používa len zriedka. Ak však máte naponáhlo a môžete si to dovoliť – neexistuje spoľahlivejší spôsob ako dopraviť tovar tam, kam potrebujete.

 

Riešenie prepravy tovaru z Rakúska nie je žiaden problém, ak máte schopného dopravcu, ktorý vie zabezpečiť všetky dostupné cestné možnosti. Potom si už len vyberáte, čo vám najviac vyhovuje.

Article Categories:
Ako na to