mar 27, 2022
354 Views
Komentáre vypnuté na Chcete, aby vám starý matrac ešte pár rokov poslúžil? Kúpte si vrchný matrac

Chcete, aby vám starý matrac ešte pár rokov poslúžil? Kúpte si vrchný matrac

Written by

Pomaly, ale iste váš starý matrac dožíva. Cítite však, že je ešte v dobrej kondícii. Ste na vážkach, či kúpiť nový, alebo sa zmieriť s nižším komfortom spania. Nemusíte robiť žiadne kompromisy. Ak je váš starý matrac čistý a nemá hlboké preležaniny, tak vám odporúčame dokúpiť k matracu vrchný matrac. Hodiť sa vám bude aj v prípade, že potrebujete zvýšiť výšku matraca.

Vrchný matrac ako doplnok pre komfortné spanie

Vrchný matrac, známy tiež ako matracový topper, je skvelým doplnkom ku každému matracu. Ide vlastne o typ matraca, ktorý je však tenší ako klasický variant. Veľa ľudí si topper zamieňa s chráničom matracov. Topper je oveľa viac ako chránič. Vďaka nemu sa lepšie vyspíte a vyriešite problém mierne vyležaného matraca. Je tiež riešením pre ľudí, ktorým nevyhovuje tvrdosť ich klasického matraca. Na druhej strane jeho prirovnanie k chrániču je čiastočne pravdivé, keďže topper ochráni matrac pred znečistením a predĺži jeho životnosť. Veľká výhoda vrchného matraca tkvie v tom, že celý jeho vrchný poťah sa dá zvliecť a pohodlne oprať v práčke.

Aké sú hlavné výhody vrchného matraca

Každá posteľ je kráľovstvom, v ktorom by ste sa počas noci mali cítiť pohodlne. Túto požiadavku spĺňajú materasso postele. Niekedy sa však stane, že neodhadnete tvrdosť matraca alebo po rokoch zistíte mierne zmeny na jeho povrchu. Nezostáva vám nič iné, ako si kúpiť topper. Medzi jeho hlavné výhody patria:

  • Topper chráni matrac a predĺži jeho životnosť.
  • Vrchný matrac zmäkčuje tvrdšie klasické matrace.
  • Zvyšuje hygienu Ľahko sa udržiava a jeho poťah bez problémov operiete.
  • Vrchný matrac dokáže čiastočne znížiť pocitovú teplotu v posteli. Je preto vhodný ako doplnok počas horúcich letných nocí.
  • Po položení vrchného matraca na klasický sa eliminujú výškové rozdiely v manželských posteliach.
  • Vrchný matrac vyrovná vyležané miesta.
  • Topper je možné využiť aj ako matrac na rozkladacie postele.

Tip na záver: Pri výbere vrchného matraca si dajte pozor na jeho rozmer, aby sa zhodoval s rozmerom postelí. Pre zvýšenie komfortu spania a relaxačný efekt vám odporúčame kúpu toppera s poťahom aloe vera.

 

 

Article Categories:
Ako na domácnosť