mar 25, 2021
755 Views
Komentáre vypnuté na Benefity bioklimatickej hliníkovej pergoly: revolúcia v tienení

Benefity bioklimatickej hliníkovej pergoly: revolúcia v tienení

Written by

Výhody bioklimatickej hliníkovej pergoly spočívajú mnohých ohľadoch. Či už sa zameriame viac na estetickú alebo funkčnú stránku, ide o produkt, ktorý vášmu bývaniu môže priniesť mnoho praktického účelu a dizajnového vzhľadu.

Špeciálne v súčasnej architektúre ide o často používané produkty, ktoré modernému vzhľadu domov pridajú ešte viac nadčasový vzhľad. Okrem toho samozrejme aj majú aj výraznú praktickú vlastnosť a to je samotná ochrana pred vonkajšími vplyvmi. Poďte si s nami zhrnúť prečo je bioklimatická pergola dobrou investíciou.

1. Estetická stránka

Estetická stránka bioklimatickej hliníkovej pergoly je veľmi nadčasová a elegantná. Pri výbere si môžete voliť farbu lamiel, aby vám samotný produkt ladil k dizajnu príbytku a tým dotvoril celkový vzhľad exteriéru. Nadčasový vzhľad je však symbolom toho, že tento praktický kúsok budete môcť využívať niekoľko rokov a váš dom bude stále pôsobiť moderne a elegantne. Pergolu môžete ladiť k oknám, prípadne aj k samotnej fasáde, podľa toho, ako sa vám to páči.

2. Praktické využitie

Pergola je naozaj nesmierne praktická. Môžete si vyberať rôzne druhy kotvenia pergoly, prípadne sú dostupné aj stabilné stojace hliníkové pergoly. Pri používaní hliníkových bioklimatických pergol ARTOSI nesmierne oceníte funkcie slnolamu, ktorý naklonení lamely počas horúcich dní tak, aby zabránili prepúšťaniu svetla. Rovnako to má veľký význam aj pri prevetrávaní pergoly, aby sa vytvorila ideálna klíma počas horúcich letných dní. Na opačnej strane počas dažďových dní lamely sklopí, vďaka čomu pergola plní funkciu strechy.

Hliníkový materiál je navyše odolný voči korózii a akýmkoľvek vonkajším vplyvom. Okrem toho, že to bude vyzerať nesmierne dobre sa vám táto investícia niekoľkokrát počas rokov používania vráti. Samotná inštalácia pergoly nie je mechanicky náročná a tak sa dá jednoducho urobiť aj svojpomocne pomocou návodov, ktoré nájdete na internete. Okrem základného vybavenia si môžete pergolu vybaviť napríklad efektívnym LED osvetlením alebo screenovými roletami.

3. Minimálna údržba

Medzi ďalšie výhody patrí aj nesmierne jednoduchá údržba. Pergola nevyžaduje žiadnu špeciálnu, časovo náročnú starostlivosť. V systéme je rovnako riešený aj odvod vody zo strechy stojkou do zeme. Odolný hliníkový materiál vydrží niekoľko rokov absolútne bez poškodenia a tak sa o lamely nemusíte špeciálne starať, práve naopak oni sa budú starať o vaše pohodlie a spokojnosť počas akýchkoľvek poveternostných podmienok.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu