jún 17, 2015
3384 Views
Komentáre vypnuté na Bazénové zastrešenie predĺži kúpaciu sezónu a uľahčí starostlivosť o bazén

Bazénové zastrešenie predĺži kúpaciu sezónu a uľahčí starostlivosť o bazén

Written by

Máte na vašom pozemku bazén alebo rozmýšľate nad jeho vybudovaním? Radi by ste si užívali príjemné osvieženie a relax vo vode, a to nielen cez leto? Kúpanie vo vlastnom bazéne si môžete jednoducho zabezpečiť počas väčšiny roka s vhodným bazénovým zastrešením. Aké sú jeho hlavné výhody a aké sú možnosti jeho prevedenia?

Vďaka mikroklíme voda pod zastrešením tak ľahko nevychladne

I keď teplomery na Slovensku veľmi často ukazujú aj viac než 30 stupňov, najmä na začiatku a na konci letnej sezóny sú vysoké rozdiely medzi dennými a nočnými teplotami. Práve nízke teploty počas noci spôsobujú vychladenie vody v bazéne, ktorá sa cez deň už nestihne nahriať na príjemne teplú. Ostáva nám tak len skočiť do bazénu s miernym sebazaprením a zvyknúť si na často naozaj sviežu vodu. Tento problém však nemusíte riešiť, pokiaľ bazén kryje bazénové zastrešenie. Pod ním sa totiž počas dňa vytvorí mikroklíma, ktorá udrží vysokú teplotu vody aj cez noc, a preto si môžete oddych v bazéne užívať prakticky kedykoľvek. Zastrešenie zároveň predĺži kúpaciu sezónu, ktorá môže trvať od jari až do neskorej jesene.

zastresenie-bazenu-albixon.sk

Takmer žiadne mechanické nečistoty a vysoká bezpečnosť zapustených bazénov

Výroba bazénov prináša dokonalé riešenia, ktoré vytvoria pre ich užívateľov maximálny komfort. Stále však nenavrhla spôsob, ktorý by dokázal z vody odstrániť mechanické nečistoty plávajúce na vodnej hladine. Ich neustálemu zberaniu so sieťkou sa preto nevyhnete. Samozrejme, len ak váš bazén nie je zastrešený. Bazénové zastrešenie výrazne zníži znehodnotenie vody nečistotami a uľahčí údržbu bazénu. Keďže je vodná plocha v zapustenom bazéne krytá a prístup k nej je pri uzatvorenom zastrešení obmedzený, môžete na záhradu alebo dvor pokojne pustiť aj domáceho miláčika či malé deti.

Bazénové zastrešenie závisí od konkrétneho prevedenia bazénu

Bazénové zastrešenia sú dostupné v mnohých prevedeniach. Hodia sa najmä na zapustené bazény, pri ktorých je ich výstavba jednoduchá a zároveň prináša najväčší účinok. Základ zastrešenia tvorí zväčša ľahká hliníková konštrukcia a jej výplň vyrobená z polykarbonátu alebo skla. Výška zastrešenia a možnosti jeho pohyblivosti sú variabilné a závisia od konkrétneho riešenia bazénu. Zväčša sa však používa koľajnicový systém, ktorý počas slnečných dní umožňuje bazén jednoducho odkryť.

Article Categories:
Ako na dom a zahradu