apr 18, 2022
507 Views
Komentáre vypnuté na Ako prebieha čistenie fasád? Prevedieme vás krok za krokom.

Ako prebieha čistenie fasád? Prevedieme vás krok za krokom.

Written by

Zvažujete, že by si vaša fasáda po rokoch zaslúžila dôkladné čistenie? Ak práve premýšľate nad tým, či fasádu vyčistiť svojpomocne alebo ju zveriť do rúk odborníkom, možno vás bude zaujímať, ako také profesionálne čistenie fasád vlastne vyzerá. V tomto článku vás prevedieme celým procesom krok za krokom.

Výber správnej firmy

Celý proces začína výberom správnej firmy. Ako si teda tú správnu firmu na čistenie fasád vybrať? V prvom rade si prečítajte recenzie od ich reálnych zákazníkov, prezrite si výsledky ich práce a vypýtajte si cenovú ponuku. Ak ide o serióznu firmu, ponúknuť by vám mali aj možnosť bezplatnej ukážky priamo u vás doma. To znamená, že prídu priamo k vám domov a na kúsku vašej fasády vám ukážu, ako bude vyzerať výsledok čistenia. Zároveň si tak aj oni vedia lepšie pozrieť stav fasády a až na základe toho vám pripravia reálnu cenovú ponuku. Ak ste s ukážkou spokojný, vyhovuje vám ich spôsob komunikácie a cena je pre vás prijateľná, gratulujeme, našli ste tú správnu firmu a prvý krok máte za sebou.

Príprava pred čistením

Keď k vám vybraná firma v dohodnutý termín príde, skontrolujte, či pozdĺž celého domu nainštalujú záchytnú vaňu. Určite by ste predsa nechceli, aby všetka špinavá voda z fasády tiekla priamo do vašej záhrady a znečistila celé okolie vášho domu. Inštalácia záchytnej vane je teda prvým krokom k čistej fasáde.

Niektoré firmy si možno budú potrebovať rozložiť aj lešenie, u nás pracujeme až do výšky 12 metrov bez lešenia, čím sa výrazne šetrí čas aj vaše financie.

Samotné čistenie fasád

Samotné čistenie fasády potom prebieha tak, že sa najprv aplikuje prípravok na čistenie fasády. My máme svoj vlastný, špeciálne vyvinutý, dezinfekčný prípravok Valmax® PLUS, pri ktorom máme 100% istotu, že rozpustí všetky plesne, riasy a ďalšie nečistoty, a to nielen na povrchu fasády, ale aj v hĺbke jej pórov. A zároveň je pre nás dôležité mať istotu, že prípravok nijakým spôsobom nepoškodí vašu fasádu.

Po aplikácii prípravku prichádza na rad opláchnutie. To by malo prebiehať za použitia teplej vody a dýzy, ktorá bude maximálne šetrná voči vašej fasáde. V tomto momente by ste už mali vidieť svoj vytúžený výsledok – dokonale čistú fasádu, ktorá bude vyzerať opäť ako nová.

S našou firmou trvá čistenie fasády jeden deň.

Likvidácia odpadovej vody

Ako sme už spomínali, špinavá voda, ktorá pri čistení vznikne, by mala putovať priamo do záchytnej vane. Po dokončení čistenia sa táto voda odsajeje potom na firme, aby ju zlikvidovala. Vyberajte si firmu, ktorá s odpadovou vodou nakladá ekologicky a podľa platných zákonov.

Ochrana fasády

Vyčistením fasády by však ešte celý proces nemal končiť. Ak chcete, aby vaša fasáda nebola o pár mesiacov opäť v rovnakom stave ako predtým, žiadajte od firmy, aby zabezpečila aj ochranu vašej fasády.

My našim klientom ponúkame ochranu fasády až na 5 rokov, vďaka aplikácii ochranného prostriedku Valmax® proofing.

 

Zdroj: Khachik Simonian | UNSPLASH.COM

 

Article Categories:
Ako na to