júl 29, 2021
1246 Views
Komentáre vypnuté na Ako funguje presklenie terasy? Máme pre vás užitočné tipy pri navrhovaní a používaní zimnej záhrady

Ako funguje presklenie terasy? Máme pre vás užitočné tipy pri navrhovaní a používaní zimnej záhrady

Written by

Chcete svoju terasu používať neobmedzene za každého počasia? Presklenie terasy je pre vás tou správnou voľbou. Na čo si pri zimných záhradách a sklenenom zastrešení dať pozor?

Či už čiastočné alebo kompletné zastrešenie, presklenie terasy je k dispozícii v rôznych prevedeniach. Ušľachtilý hliník a izolačné sklá sú kombinácia, ktorá vám vydrží roky ako nová. Tieto komponenty poskytujú efektívnu ochranu proti nepriaznivým vplyvom počasia, vysokú stabilitu a dlhú životnosť s nízkou náročnosťou na údržbu v porovnaní s inými typmi prístreškov. Dizajn je takisto niečo, čo stojí za zmienku, súhlasíte?

Na čo by ste mali myslieť pred realizáciou zimnej záhrady?

Sklenená strecha by mala byť flexibilná, aby sa mohla prispôsobiť vašim potrebám. Ak sú použité vybrané nadstavce, je možné strechu terasy kompletne uzavrieť a vznikne zimná záhrada. Aby bolo možné posedenie dokonale prispôsobiť vašim potrebám, je dôležité myslieť aj na postranné zasklenia. Tie slúžia proti vetru, dažďu a prievanu. Zvážte aj to, akým smerom bude stáť posedenie, zohľadnite to, či je smerované na sever, juh alebo západ a podľa toho plánujte aj zastrešenie terasy. Ak stavíte na izolačné sklá, ktoré sú potiahnuté špeciálnou vrstvou mäkkého pokovovania LOW-E, môžete si byť istí, že vo vašej zimnej záhrade bude vždy príjemne teplo. Ak zvolíte bezpečnostné izolačné sklá, ste zároveň chránení pred vnikom nepozvaných hostí a v prípade rozbitia vám nehrozí žiaden úraz.presklenie terasy

Na čo si dať pri plánovaní presklenia terasy pozor?

Vždy stavte na odborného výrobcu, ktorý vám vie poradiť a prispôsobiť presklenie konkrétnym možnostiam a priestoru. Špecializovaní predajcovia zhodnotia vašu situáciu a navrhnú možnosti na mieru, tiež vám poskytnú rady ohľadom snehovej záťaže skla. Ak si chcete vychutnať dokonalé posedenie na zimnej záhrade, mali by ste sklenenú strechu pravidelne čistiť zmesou vody a saponátu, prípadne iného prípravku na okná. Hliníkové súčasti umyte len vodou a kefkou.

Ak ste sa rozhodli pre zimnú záhradu alebo presklenie terasy, vyberte si odborníkov, ktorí majú so sklom a jeho výrobou dlhoročné skúsenosti.

 

Article Categories:
Ako na dom a zahradu