mar 7, 2022
334 Views
Komentáre vypnuté na Aké sú najmódnejšie záhradné a balkónové stoly?

Aké sú najmódnejšie záhradné a balkónové stoly?

Written by

Záhradné stolíky musia byť praktické a pevné, a zároveň krásne. Ktoré modely sú aktuálne najmódnejšie a prečo? Prečítajte si nasledujúci článok.

Kovové záhradné stoly – solídnosť a estetika v jednom

Čo sa týka základného materiálu, už mnoho sezón sú veľmi populárne kovové záhradné stoly. Avšak nemusia byť úplne celé vyrobené z tohto materiálu, často je to kombinácia s drevom, ktoré neprestáva byť veľmi populárne. Samozrejme, drevo musí byť náležite zabezpečené, to znamená naimpregnované, aby sa nezničilo. Podobne aj kov, ktorý musí byť práškovo nalakovaný. Vďaka tomu taký záhradný stôl sa dá používať skutočne veľmi dlho.

Balkónové a záhradné stoly z ratanu – prírodne a štýlovo

Ratan je materiál prírodného pôvodu. Záhradné stoly vyrobené z tohto materiálu sú veľmi pohodlné, a tiež vyzerajú skutočne moderne. Zároveň sú trvácne, avšak sú pri tom ľahké, čo rozhodne uľahčuje ich prenášanie.

Výber terasových stoličiek a stolov nie je taký jednoduchý, ako sa zdá. Na trhu je množstvo rôznych zostáv záhradného nábytku s podrúčkami aj bez nich. Môžeme kúpiť skladaciu zostavu záhradného nábytku, ale aj takú, ktorá nie je možná. Stoly a stoličky na balkón a do záhrady môžu byť vyrobené z rôznych materiálov rôznej kvality. Poďme sa preto pozrieť, akými vlastnosťami by sme sa mali riadiť pri výbere záhradných stolov a stoličiek.

Výber by sme mali začať zvážením, koľko času môžeme venovať údržbe a starostlivosti o náš nábytok. Mali by sme pamätať na to, že niektoré stoly a stoličky vyžadujú pravidelnú starostlivosť a údržbu, a teda aj skladovanie. A toto je ďalší dôležitý bod. Ak sa rozhodneme pre zostavu záhradného nábytku, ktorú je vhodné zaviesť do miestnosti počas jesene a zimy, musíme mať pre ňu technickú miestnosť. Samozrejme si môžete vybrať také terasové stoličky a stoly, ktoré sa zložia, a tým ušetria úložný priestor.

Ďalším mimoriadne dôležitým bodom je rozpočet, ktorý môžeme použiť na náš nábytok. Určite najlacnejšou možnosťou na trhu je plastový záhradný nábytok, ktorý sa dá kúpiť v bežných supermarketoch. To však neznamená, že si nemôžete zaobstarať kvalitnejší plastový záhradný nábytok. Polyratanové nábytkové zostavy, ratanový nábytok a drevený záhradný nábytok budú určite drahšie. To, aké terasové stoličky a stoly si vyberieme na balkón a záhradu, však závisí len od nás. Záhradný nábytok je voľbou, ktorá stojí za zváženie.

V posledných rokoch najmódnejšie záhradné a balkónové stolíky sú predovšetkým tie vyrobené z kovu (vrátane kombinácií s drevom), a tiež z ratanu. Avšak ktorý model si vybrať? Mnoho závisí predovšetkým od vlastných preferencií, ako aj od toho, či taký nábytok bude ladiť k celkovému dizajnu domu alebo bytu.

 

Article Categories:
Ako na domácnosť