jan 14, 2022
535 Views
Komentáre vypnuté na 3 dôvody, prečo používať tmavý režim pozadia

3 dôvody, prečo používať tmavý režim pozadia

Written by

Používanie tmavého režimu na obrazovkách notebookov a smartfónov nie je len trendovým výmyslom posledných rokov. Tento režim je prospešný pre vaše zdravie, vnímanie a pre fungovanie samotného zariadenia. Poďme si spoločne „posvietiť“ na tmavý režim a zistiť podrobnejšie, aké výhody jeho využívanie poskytuje.

Viete, čo pojem tmavý režim znamená?

Tmavý režim alebo po anglicky dark mode je jedným z možných spôsobov nastavenia pozadia aplikácií a programov v mobilných telefónoch alebo počítačoch. Klasickým spôsobom zobrazenia býva čierny text na bielom pozadí. Pri tmavom režime je text biely a pozadie čierne. Čo všetko táto zmena prináša užívateľovi zariadenia?

1. Tmavý režim šetrí oči

Podľa niekoľkých vedeckých štúdií tmavý motív výrazne znižuje dopad tzv. modrého svetla na váš zrak. Vaše oči nebudú tak unavené ako pri bielom pozadí. Oči sa pri pozeraní na obrazovku nenamáhajú, nepocítite ich štípanie alebo slzenie. Tmavý režim vám odporúčame používať hlavne pred spaním, kedy pôsobí tmavé pozadie upokojujúco a pomáha rýchlejšie zaspať. Tento režim je vhodný tiež pre ľudí, ktorí trpia svetloplachosťou. Ak sa vám zdá, že sú biele písmená na tmavom pozadí horšie čitateľné, skúste si zapnú lampu smerom zboku.

2. Tmavý režim neruší okolie

Aj vy nenávidíte, keď pozeráte film v kine a zrazu niekto pred vami zapne mobilný telefón? Jasné svetlo z obrazovky vyruší všetkých ľudí okolo dotyčného s mobilom v ruke. Podobný problém nastáva aj pri ceste vo vlaku či pri dlhom lete, keď ľudia okolo vás zapnú čítačky kníh a mobily. Dark mode nielenže neruší vaše okolie, ale tiež neumožňuje ľuďom okolo vás čítať vaše súkromné správy.

3. Tmavý režim šetrí batériu

Vybitá batéria pri mnohých spustených aplikáciách je častým problémom každého užívateľa smartfónu. Ak vlastníte novšie modely mobilných telefónov s OLED displejom, tak tmavý motív aplikácií či stránok vám ušetrí až 30 % batérie. Na tento fakt mysleli vývojári obľúbenej inzertnej stránky Bazoš, ktorá v nastaveniach umožňuje prepnúť klasický režim na tmavý. Prepnutie režimu na tejto stránke je možné kliknutím na odkaz https://www.bazos.sk/moje-inzeraty.php. Už nič vám nebude brániť zadávať alebo prezerať inzeráty v noci či počas cesty autobusom do práce.

Article Tags:
·
Article Categories:
Ako na to