jún 28, 2022
289 Views
Komentáre vypnuté na Variabilné gauče – v čom sú výnimočné?

Variabilné gauče – v čom sú výnimočné?

Written by

Pohovka je zhmotnením domáceho oddychu. Prispieva k uvoľneniu, po ktorom sa nám lepšie konverzuje s ostatnými v domácnosti. Najlepšia je taká, čo umožňuje pohodlne sa usadiť, pričom sa navzájom neoberáme o súkromie. Dovoľuje ponaťahovať sa, ale pri všetkej slušnosti a s ohľadom na ďalších prísediacich. To všetko spĺňa aj tá vaša, no niečo vám na nej aj tak „nesedí“? Možno je už dosť stará a ošúchaná alebo príliš obyčajná. Dnes sme sa preto zamerali na variabilné modely aj s odporúčanou ďalšou bytovou výbavou.

Variabilita gaučov

Vo svojej podstate vyplýva z neustále náročnejších požiadaviek na zdravé sedenie a bezbolestivé ležanie ako na „ozajstnej“ posteli. Variabilitu neobmedzuje ani veľkosť, rozsah sedenia či štýl konkrétneho gauča, spočíva v ozaj jednoduchých riešeniach. Dokážeme vám to z pohodlia moderného gauča, v ktorom sa ukrýva napr. celistvý posteľový matrac. Jednoducho vám gauč poslúži ako posteľ, len si treba naštudovať, ako správne otáčať futóny a v akom smere ich k sebe prisunúť.

Je to len jedna z možností. Ostatné poukazujú trebárs na gauče vo funkcii pohodlných leňošiek. Vyžaduje si to minimálnu obsluhu postranníc. Sklápame len jednu, druhá zostáva hore. V prípade, že idú obidve dole, ponúkajú sa nám skvelé možnosti na prespanie návštev.

Interiér rozšíriteľný gaučom alebo naopak?

To sú tie nekonečné možnosti, keď si zaobstaráme variabilný gauč. Veľmi obľúbené sú v rozšíriteľných variáciách, keď opierkou chrbta možno posúvať až tak, že vznikne komfortná plocha na spanie. Mnohé modely ju garantujú až v rozmeroch 90 x 190 cm, pričom pôvodne ide o menší trojmiestny gauč.

Náš tip – Gauč na sedenie, leňošenie aj na spanie nevyhnutne potrebuje rovnako variabilný nábytok. V spoločenskej obývacej zóne vystupuje popri gauči jednoduchý konferenčný stolík na sklápanie a prenášanie. Mal by ponúknuť flexibilné možnosti rozkladania, napr. v zostave 3 stolíkov v jednom modeli si tak vieme upravovať ich rozmery. Výhody predstavujú aj multifunkčné stolíky ako komody, ktoré zapasujú taktiež v odľahlejšom kúte obývačky.

Gauč ako menší variabilný zázrak

Je vaše životné tempo natoľko rýchle, že vám nezostáva čas na výraznejšie interiérové zmeny? Ak bývanie pôsobí stiesneno, inovovať ho vieme kúpou jedného „menšieho“ nábytku, ale vo viacerých funkciách. V malom bývaní odporúčame nové, tzv. buckle up gauče, ktoré pozostávajú z dvoch vrstiev matracu – vrchnú spájame k spodnej remienkami, čo môže pripomínať gauč ako spací vak. Vyplýva to z jednoduchého japonského životného štýlu, kde na naberanie nových síl stačí minimalistické futónové riešenie.

Pozor! K takémuto jednoduchému a praktickému gauču vyberáme veľmi nízke odkladacie stolíky, doplnené napr. o výsuvnú príručnú dosku na dlhšie a náročnejšie sedenie za stolom.

Variabilné gauče

Variabilné gauče

Gauč, ktorý je už posteľou?

V takýchto nových modeloch sa spája opäť japonský štýl, ale už ozvláštnený o severské bývanie. Možno opäť zápasíte s priestorom a časom, a tak vám príde vhod využiť možnosti gauča ako matracu. Prináša jednu úžasnú výhodu – skutočne už k nemu nepotrebujete posteľ!

Čo však určite áno, je menší viacfunkčný stolík, ktorý jednoducho odložíte bokom, použijete ako konferenčný, nočný alebo aj ako praktickú komodu so zásuvkami.

Viete, v čom spočíva jedna spoločná nevýhoda moderných variabilných gaučov?

Čím atypickejšie tvary a rozmery v priestore dosahujú, tým sú náročnejšie na presúvanie a manipuláciu medzi izbami. Ľahko tak môže dôjsť k ich poškodeniu. Predchádzame tomu používaním zarážky dverí, resp. aj okien v sade od 1 – 4 a viac kusov. Podporujú ľahké, plynulé prechody, navyše si ich vieme nájsť vo svojich obľúbených farbách a interiérových štýloch.

Zdroj obrázku 1: Alan SK / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: New Africa / Shutterstock.com

 

 

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ako na domácnosť