jún 28, 2022
268 Views
Komentáre vypnuté na Obľúbené miesto na sedenie u vás doma

Obľúbené miesto na sedenie u vás doma

Written by

Poznáte lepší pocit ako teplo domova, ktoré cítite vždy, keď prekročíte prah vášho bytu či domu? Každý má vo svojej domácnosti nejaké miesto, ktoré je jeho útočiskom a kde sa cíti dostatočne komfortne, bezpečne a príjemne. Je týmto miestom vaša sedačka, no máte pocit, že už dosluhuje a potrebuje výmenu? Poradíme vám s výberom.

Sedačka na dlhé roky

Každý si uvedomuje, že sedačky nie sú kusom nábytku, ktorý sa každých pár rokov mení, a kvalitné modely ostávajú v domácnosti pokojne aj desaťročie. V interiéri sa pracuje s priestorom a je jasné, že efektivita by mala byť na prvom mieste. Pri sedačkách vám s týmto môže pomôcť rohová sedacia súprava, vďaka ktorej využijete roh izby naozaj prakticky a zo širokého miesta na sedačke sa nebudete chcieť pohnúť.

Myslite však na to, že niektoré modely rohových sedačiek majú pevne danú pravú alebo ľavú orientáciu. Iné rohové sedačky majú zase stranu univerzálnu, čo je skvelé, keď sa rozhodnete prerobiť interiér obývačky, alebo sa budete sťahovať a náhle potrebujete inú orientáciu, na akú ste boli zvyknutí.

Funkcie a vlastnosti podľa vašich preferencií

Pred samotnou kúpou rohovej sedačky si rozmyslite, čo všetko od nej okrem primárnej funkcie na sedenie budete vyžadovať. Najbežnejšími funkciami je rozkladanie (berte do úvahy rozmer a priestor) a možnosť úložného priestoru v konštrukcii.

Ďalej uvažujte aj nad spôsobom čalúnenia. Celočalúnené sedačky môžete pokojne umiestniť aj v priestore miestnosti, avšak sedačky čalúnené len z prednej strany nebudú esteticky vhodné inak ako pritlačené na stene. Ak vám sedačka neposkytne dostatok miesta na sedenie a neustále je niekto v nevýhode, doplňte sedačku o štýlové kreslá, takzvané ušiaky a uvidíte, že o sedenie v nich budete musieť doma medzi sebou bojovať. Snažte sa jednotlivé kusy sedačiek a kresiel k sebe zladiť, aby pohladili aj vizuál, nielen komfort.

 

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Article Categories:
Ako na domácnosť