máj 28, 2020
920 Views
Komentáre vypnuté na Pozor nielen na kvalitu matraca, ale aj roštu

Pozor nielen na kvalitu matraca, ale aj roštu

Written by

Posteľ nie je len rám, ktorý vidíme, ale aj jej dôležité súčasti. Ide najmä o matrac a rošt, od ktorých závisí, ako kvalitne sa vyspíme a či do nového dňa vstúpime oddýchnutý alebo skôr dolámaný.

Na čo si dať pozor pri výbere roštu?

Pravdou je, že základom kvalitného a dobrého spánku je matrac, od ktorého závisí aj naše celkové zdravie. Jeho vlastnosti sa ale nedokážu naplno prejaviť vtedy, ak nebudeme mať vhodný rošt do postele. Nie každý výrobok tohto druhu totiž dokáže udržať matrac v správnej polohe, čím nedokážeme mať pokojný a ničím nerušený spánok. Nikto asi netúži po tom, aby sa v noci pri každej zmene polohy pohyboval spolu s matracom a preto je výber roštu veľmi dôležitý. Ak ste sa doteraz o tento výber nezaujímali a s kúpou nemáte žiadne skúsenosti, dobré je zistiť si základné informácie alebo využiť pomoc odborníkov. Dôvodom je, že na trhu je k dispozícii veľké množstvo roštov, ktoré sa odlišujú nielen veľkosťou, ale aj samotným druhom.

Predajcovia ponúkajú lamelové rošty, latové, rošty z masívu, voľne uložené, ale aj v pevnom ráme, výklopné a nastaviteľné alebo také, pri ktorých sa dá nastaviť tvrdosť a spevňujúce popruhy. Ponuka je naozaj široká a len málokto sa v nej dokáže v krátkom čase zorientovať.

Čo ponúka lamelový rošt?

Ak patríte k tým ľudom, ktorí majú na posteli penový matrac bez pružín, určite je pre vás najlepším riešením pružný lamelový rošt. Ten vám zaručí lepšiu prispôsobivosť telu a to nielen z pohľadu hmotnosti, ale aj zmeny polôh. Práve nárazy počas spánku vedia rušiť nielen partnera, ale aj vás samotného a preto je pružný lamelový rošt tým správnym výrobkom. Tento druh nie je náročný na údržbu a môžeme ho pokojne nazvať hygienicky nezávadným z dôvodu veľkých medzier medzi samotnými lamelami.

Mali by ste vedieť, že čím menej lamiel má daný rošt, tým tvrdší a pevnejší matrac by ste si na neho mali položiť. Ak nechcete počas spánku cítiť na tele lamely, je dobré kúpiť si vyšší matrac. Ten dokonale oddelí rošt od tela a nebudete o jeho existencii ani vedieť. Problém nie je ani pri požiadavke, akou je polohovateľnosť. Táto možnosť sa hodí pre ľudí, ktorí radi v posteli čítajú alebo pozerajú televíziu. Komfort, aký dostanete pri polohovaní postele nedosiahnete žiadnou inou opierkou. V prípade, že plánujete výmenu postele za novú, určite si pozrite materasso postele. Nájdete tam všetko potrebné k dokonalému a kvalitnému spánku.

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Ako na domácnosť