dec 1, 2022
172 Views
Komentáre vypnuté na Hľadáme perfektné manželské postele

Hľadáme perfektné manželské postele

Written by

Manželská posteľ je rovnako dôležitá ako manželský sľub. No tak dobre, trochu preháňame. Je však pravda, že v posteli nielen spíme, ale často sa v nej venujeme svojim koníčkom. Niekto má posteľ dokonca ako náhradu jedálne. Je jasné, že na posteli naozaj záleží. A na tej manželskej o niečo viac. Ako nájsť perfektnú manželskú posteľ?

Dokonalé letisko

Dokonca aj v menšom byte by ste si mali dopriať luxus veľkej postele. Ak si kúpite príliš malé manželské postele budete sa počas otáčania v spánku navzájom rušiť. Malé postele neprispievajú ku komfortu spánku a nie sú vhodné ani zo zdravotného hľadiska. Postele pre dvoch by mali mať rozmery 180 x 200 cm. Tento rozmer je akýmsi štandardom a zabezpečí pohodlie obom partnerom. V prípade, že si vyberiete ešte väčšiu posteľ, myslite na to, aby vám okolo postele zostal priestor na prechádzanie, na nočné stolčeky, skriňu či kreslá.

Ideálny typ postelí

Okrem klasických postelí, ktoré sa skladajú z rámu, roštu a matraca, je možné kúpiť i iné druhy.

Boxspring postele

V poslednom období sú veľmi obľúbené boxspring postele. Ide o veľmi komfortné a praktické postele, ktoré navyše vyzerajú luxusne. Skladajú sa z masívneho dreveného rámu s matracmi a čela. Matrace v boxspring posteliach sú zväčša pružinové. Pružiny rozložia rovnomerne váhu tela. Na matracoch je položený vrchný matrac, ktorý ešte viac umocní príjemný pocit počas spánku. Praktické čalúnené čelo oceníte pri čítaní knižky či lúštení krížoviek.

Čalúnené postele

Akýmsi lacnejším variantom boxspring postelí sú čalúnené postele. Vyzerajú podobne ako boxpring, ale sú nižšie a menej robustné. Čalúnené postele sú potiahnuté látkou príjemnou na dotyk a každej spálni dodajú útulný vzhľad. Boxspring a čalúnené postele zväčša disponujú úložným priestorom, do ktorého sa zmestia periny, vankúše alebo deky. Ušetríte tak priestor v spálni, kde vás zostane miesto na dekorácie či izbové rastliny.

Stará dobrá klasika

Nie každému sa páči predstava čalúnených postelí alebo postelí s čelom. Klasika vôbec nie je zlá, pretože si môžete zostaviť posteľ podľa svojich predstáv. Navyše boxspring a čalúnené postele majú nevýhodu v tom, že po zničení matraca musíte vymeniť celú posteľ.

Rám + rošt + matrac = správna voľba

Ak si kúpite rám postele z kovu alebo dreva, k posteli dokúpite rošty a matrace, tak máte na dlhé roky s kúpou postelí pokoj. Pozor však na to, že výber roštu a matraca ovplyvní nielen kvalitu spánku, ale tiež životnosť týchto komponentom. Z hľadiska ceny a dobrých vlastností sú najlepšou voľbou lamelové rošty. Na tieto rošty odporúčame kúpiť penové, taštičkové alebo latexové matrace. Lamelové rošty je možné kúpiť aj v polohovateľnom variante, ktorý umožňuje vyložiť do výšky unavené nohy alebo večer v posteli čítať knihy vďaka vyvýšenej zadnej časti. Na polohovateľné rošty patria latexové a penové matrace.

Article Categories:
Nezaradené