okt 30, 2020
728 Views
Komentáre vypnuté na Ako na mobil s výkonnou batériou: iPhone 11 Pro Max

Ako na mobil s výkonnou batériou: iPhone 11 Pro Max

Written by

Vylepšená verzia smartfónu od Apple sľubuje dlhšiu výdrž, lepší fotoaparát a väčší výkon. V ďalších riadkoch sa na tento malý zázrak pozrieme bližšie.

Gigant s elegantným dizajnom

Apple opäť stavilo na starý, osvedčený dizajn. Ten má už dva roky a podobne, ako pri modeloch z toho roku, ani tu nechýba pomerne veľký výrez displeja. iPhone 11 Pro Max je zároveň obrovský telefón. S rozmermi 158 mm x 77,8 mm x 8,1 mm patrí k najväčším mobilom na trhu. Zároveň váži 226 gramov, čo pocítite už po chvíli používania. Zadná časť zariadenia je síce matná, jeho oblé boky sa však kĺžu. Vyriešiť to môžete obalom.

Úžasný displej s prekrásnymi farbami

Oproti konkurencii má iPhone 11 Pro Max jasnejší a kontrastnejší displej s presnými farbami. Smartfón disponuje rozlíšením 1242 x 2688 pixelov s technológiou OLED. Displej sa svojou veľkosťou 6,5 palcov blíži k rozmerom tabletov. Vďaka svojej veľkosti umožňuje pohodlné sledovanie videí či úpravu fotografií. Úroveň jasu a farieb reguluje systém automaticky a ani na ostrom slnku nebudete mať problém s viditeľnosťou.

Tip: Aby displej aj naďalej vyzeral ako nový, odporúčame zvážiť ochranné puzdro na mobil. Vybrať si môžete z viacerých materiálov a dizajnových prevedení.

Zdroj: Unsplash.com

Maximálny výkon

Posledný model vlajkovej lode má procesor A13 Bionic. Ten dopĺňa neural engine tretej generácie, čím vám poskytne dostatok výkonu v akejkoľvek situácii. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre náročný multitasking alebo hranie najmodernejších hier s dychberúcou grafikou. iPhone 11 Pro Max to zvládne bez jediného záseku. Chod aplikácií je plynulý aj vďaka 4 GB RAM pamäti.

Ešte väčšia batéria

Zdroj: Bigstock.com

V iPhone 11 Pro Max je ukrytá batéria s kapacitou až 3969 mAh. V porovnaní s minulým modelom ide o 800 mAh nárast. Samozrejmosťou je rýchle nabíjanie (18 W), pričom maximum dosiahnete už po 98 minútach nabíjania. Smartfón by mal vydržať celý deň normálneho používania na jediné nabitie. Pri hraní hier sa však vybije omnoho skôr.

Tri fotoaparáty v jednom

Na zadnej strane telefónu sa nachádza trojica objektívov. Hlavný snímač má 12 Mpx rozlíšenie, clonu f/1,8 a ohniskovú vzdialenosť 26 mm. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu, ktorú využijete pri fotke i videu. Druhý snímač je širokouhlý (13 mm). Tiež má 12 Mpx rozlíšenie, ale s o čosi vyšším clonovým číslom – f/2,4. Posledný snímač je teleobjektív (52 mm) s rovnakým rozlíšením.

Vďaka režimu s hybridnou dlhou uzávierkou zvládnete aj nočné fotenie. iPhone 11 Pro Max urobí sériu fotiek, ktoré následne poskladá do jednej výslednej fotografie s dostatkom detailom a minimom šumu. K dispozícii je aj manuálny režim, ktorý ocenia pokročilí.

Výhody: 

+ vynikajúci výkon

+ kvalitný OLED displej

+ bezkonkurenčný fotoaparát

+ svižný systém iOS

+ solídna výdrž na jedno nabitie

Nevýhody: 

– šmykľavá konštrukcia

– obrovské telo

Orientačná cena: od 1269 € (64 GB verzia)

Kúpiť či nekúpiť?

iPhone 11 Pro Max nie je pre každého. Mnohých odradí jeho veľké telo, iných vyššia cena. Získate však smartfón, ktorý v súčasnosti patrí k najlepším na trhu. Výborný výkon, excelentný displej a bezchybný fotoaparát v jednom nájdete len ťažko. Väčšia batéria je správnym krokom, ktorý, dúfame americký gigant ešte zopakuje.

 

Article Categories:
Ako na to