máj 13, 2015
4786 Views
Komentáre vypnuté na Ako vybaviť svadbu na poslednú chvíľu?

Ako vybaviť svadbu na poslednú chvíľu?

Written by

Chystáte s partnerom svadbu, no akosi sa to celé rýchlo zbehlo a nechali ste si všetko na poslednú chvíľu? Nezúfajte! Nech už máte akýkoľvek dôvod k rýchlej svadbe, neprepadajte panike a hlavne neverte svadobným manuálom. Svadba sa dá vybaviť veľmi rýchlo a jednoducho. Stačí dodržať niekoľko pravidiel.

Dátum a miesto

Dátum a miesto konania obradu je tou najdôležitejšou časťou celého plánovania. Soboty sú väčšinou už dávno obsadené, preto sa vezmite v piatok. Všetko sa dá samozrejme naplánovať cez telefón behom pár minút. Zavolať musíte na matriku, prípadne správe objektu, kde si chcete povedať svoje „áno“. Treba sa dohodnúť na cene, kde treba peniaze poslať, prípadne akú zálohu budú požadovať. Nezabudnite zavolať miestnej reštaurácií, kde budete mať hostinu.

Svadobné šaty

Šaty by ste mali vyberať s dostatočným predstihom, keďže výber nemusí byť príliš jednoduchý. Salónov je dnes neskutočne veľa a šiat tiež, takže ani toto nebude žiaden problém. Pokiaľ chcete ušetriť za cestu, popozerajte si šaty na internete a nechajte si ich zarezervovať priamo v danom salóne.

Zoznam hosťov, hostina

Rovnako ako aj na dátum či miesto obradu, ľudia sa vás môžu spýtať na počet hosťov a jedálny lístok. Zaujímať sa budú najmä v reštaurácií, kde plánujete uskutočniť hostinu. Počet hosťov však môžete zmeniť kľudne aj týždeň pred svadbou. Mali by ste sa dohodnúť aj na svadobnej výzdobe, ktorá by sa mala odvíjať od svadobných šiat nevesty. Medzi tie najmodernejšie farby patrí fialová, oranžová, červená alebo zelená. S cukrárkou sa dohodnite na tom, koľko druhov a hlavne kilogramov koláčov si budete želať. Nebojte sa, nie sú Vianoce a nikto vás neodmietne.

Wedding sweets bar with chocolate

Wedding sweets bar with chocolate

Kvetiny a hudba

Už v reštaurácií sa vás budú pýtať, či preferujete živú hudbu alebo Dj-a. Hudobníci majú väčšinou zadané akcie na celú sezónu, takže možno budete mať šťastie alebo budete musieť hľadať inde. Už dopredu si premyslite pesničku na váš prvý spoločný tanec a aspoň pár hitov, ktoré chcete, aby zazneli. Posledné, čo potrebujete zariadiť je kvetinová výzdoba. Farbu výzdoby už máte zvolenú, takže kvetiny by  s ňou mali ladiť. Kvetinárka musí poznať detaily aspoň 2 týždne pred svadbou, aby kvetiny mohla objednať a následne upraviť.

Svadbu môžete naplánovať kľudne aj za mesiac a stále vám ostane čas na oddych, rozlúčku so slobodou, rozvoz koláčov či prípravu nevesty na jej veľký deň.

 

yakimenkoanton + skyfotostock / Dollar Photo Club

Article Categories:
Ako na to